Spoznajte príbehy našich značiek: Serendipity Organics

Serendipity Organics od svojho vzniku v roku 2003 reprezentuje vášeň pre prírodné materiály, pohodlie, jemnosť a nadčasový dánsky dizajn. 

Produkty pre novorodencov, chlapcov, dievčatá aj ich mamy sú vyrábané z čistej organickej bavlny a prírodnej vlny z lamy a alpaky. Okrem dôrazu na vysokú kvalitu použitých vlákien a materiálov, dbá značka na minimálny dopad výroby na životné prostredie.
Bavlnené oblečenie sa vyrába, spracúva a dokonca aj balí v Indii a Bolívii z certifikovanej GOTS bavlny. Tento proces výrazne znižuje uhlíkovú stopu, pretože nie je potrebný prevoz z jedného konca Zeme na druhý.
Organické pestovanie znamená pestovanie bez akéhokoľvek chemického zásahu a zbieranie bavlny ručne, bez využívania strojov. Zároveň zaručuje opakované využívanie rovnakých rastlín rok čo rok. Polia sú majetkom lokálnych rodín, pre ktorých je organické pestovanie bavlny veľkým prínosom - nie len ekonomickým, nakoľko ušetria peniaze za drahé umelo vytvorené chemické hnojivá, ale zároveň nie sú odkázaní na kúpu nových polí každý rok, ich pôda nie je po zbere znečistená a dostávajú za svoju prácu férovú mzdu.

 
                                                            


Vo všetkých fázach výroby sú zaužívané aj prísne postupy čistenia odpadových vôd, aby nedošlo k znečisteniu životného prostredia, procesu bežnému pri spracúvaní textílií. Tento proces je prínosný pre všetkých - šetrí vodu, planétu, ale aj ľudské zdravie.

Textilná výroba - proces čistenia, spriadania, farbenia aj tkania je vykonávaný bez nebezpečných chemikálií. To znamená, že organická bavlna sa nikdy nedostane do styku s formaldehydmi, karcinogénnymi AZO farbivami, ťažkými kovmi, ftalátmi, PVC, chlórom alebo niklom. Dokonca každý proces prebieha výhradne v továrňach, ktoré spracúvajú len bavlnu rovnakého pôvodu, takže nedochádza ku kontaminácií materiálov.

 


Dizajn a kvalita sú v Serendipity Organics rokmi prepracované do posledného detailu.
Začínajú výrobou priadzí, ladením farebnosti, tkaním textílií, pletením, prešívaním a končia gombíkmi vyrobenými z mušlí a kokosu, či kompostovateľnými obalmi.