Spolu to zvládneme

Spolu to zvládneme

Spolu to zvládneme

Načasovanie bolo vždy našou silnou stránkou. Asi aj preto sme náš eshop spúšťali v máji, uprostred prvej vlny koronavírusu. 

Ľudia prichádzali o prácu, či sa zo dňa na deň ocitli na home office a v úlohe učiteľov zároveň. No a my sme sa popri tom všetkom pustili do Native Kids. Nevedeli sme úplne presne, do čoho ideme, ale vďaka dobrému tímu veci do seba zapadali a každý deň sa učíme niečo nové.

Mali sme šťastie, že prvá vlna netrvala večne a postupne sa svet vrátil do tzv. nového normálu. Pre nás to znamenalo najmä možnosť navštíviť náš prvý market na Nádvorí, druhý v Piešťanoch, či MiniMarket v Trnave. Popritom sme postretávali nových kamošov, vás. Nič nie je viac, ako priamy kontakt so zákazníkmi, vaše milé slová a podpora. 

V lete sme stihli pofotiť a vypustiť parádne farebnú letnú kolekciu, vyskúšať novú eko značku zo Španielska, ale aj si užiť leto na Slovensku.

Poďme spolu nahliadnuť do zákulisia eshopu s organickým oblečením. Tovar na jednotlivé kolekcie musíme objednávať minimálne pol roka dopredu, nakoľko GOTS certifikátom sa výrobca zaväzuje aj neprodukovať zbytočný odpad - oblečenie sa teda vyrába priamo podľa dopytu jednotlivých predajcov.

V praxi to znamená, že tohtoročná jesenná kolekcia vznikala v období Vianoc minulého roka, kedy o nejakom koronavíruse ľudia na Slovensku počuli len z naozaj veľkej diaľky.

Veľká časť našich predajov spočíva v navštevovaní marketov a trhov - poctivo sme sa teda pripravovali na ten, pre nás zatiaľ najväčší - Urban Market v Bratislave. Žial, kým prišli do platnosti nové obmedzenia, už sa nestihol uskutočniť. Pre zdravie nás všetkých to najlepšie rozhodnutie, pre malých podnikateľov nemilé prekvapenie. Dni aj noci vyrábali, či naskladňovali tovar len preto, aby ho nakoniec museli uschovať doma.Keďže aj my zastávame myšlienku limitovaných kolekcií, nechceme objednávať množstvá vecí, ktoré nie je možné počas tohoto obdobia predať - predsa len, všetci máme dôležitejšie výdavky, odvetvia ako kultúra,  šport, gastronómia, či cestovný ruch nevedia, kedy budú mocť opätovne zarábať plnohodnotne.

Jesennú kolekciu sme si predstavovali inak. Ale nie sme z tých, ktoré sa ľahko vzdajú, naopak. Kde sa dalo, sme objednávky okresali a vybrali tie najoriginálnejšie kúsky. S niektorými značkami to však také jednoduché nebolo, výroba aj dodanie z pochopiteľných dôvodov uzavretia tovární meškala. Tovar, ktorý sme mali mať doma na konci augusta, nebol dodaný dodnes. Rozhodli sme sa teda, niekedy aj za cenu pokuty, dlhšieho vyjednávania, či hľadania alternatív, vyskladať túto kolekciu najlepšie ako sme vedeli. Už sa tešíme, kedy vám ju predstavíme!

Ďakujeme, že pri nás stojíte a veríme, že spolu to zvládneme. Podporte, prosím, tieto Vianoce svoje obľúbené malé značky, výrobcov, umelcov, či si objednajte jedlo z reštaurácie, kam by ste sa po korone ešte radi vrátili. Buďme, prosím, zodpovední, aby to všetko nebolo zbytočné. Je to na našej vzájomnej podpore. 

Celý tím Native Kids ❤️