Boli sme na našom prvom predajnom markete - a bolo to super!

Boli sme na našom prvom predajnom markete - a bolo to super!

Boli sme na našom prvom predajnom markete - a bolo to super!

Jednu horúcu júnovú sobotu sme sa ocitli na Nádvorí v Trnave na Trhovisku pekných vecí. My, ktoré sme pred ani nie dvoma mesiacmi spúšťali eshop. 

Čo tomu predchádzalo?
Všetko. Nevedeli sme si predstaviť, koľko detailov treba vyriešiť, vyrobiť, vymyslieť, doladiť. Náš bežne nekonečný TO DO list mal teraz dĺžku diaľnice do Košíc a nevedeli sme, kde začať. 
Kam budeme veci vešať, aby sme vyzerali profi? No jasné, veď v šatníku máme stojan na fotoplátna! Improvizácia bola vždy naša silná stránka.
Pokladnica? Čo prosím, koľko to stojí? No dobre, budeme mať virtuálnu. Ale my by sme chceli, aby sa dalo platiť aj kartou. Vyriešené. Tlačiareň na bločky? Hm, ale tie sú nerecyklovateľné! Tak ich budeme posielať mailom. Aké sme len boli naivné, nakoniec sme boli rady, že sme ich stíhali tlačiť. Prepáč, milá Zem, robili sme, čo sme mohli. 

Musíme sa však pochváliť, že sme na seba pyšné. Vstali sme skoro ráno (sme skúsené matky, toto nám naozaj problém nerobí), napratali auto tovarom, letákmi, taškami, pečiatkami, doplnkami, obrovským printom, ktorý sme samozrejme poškrabali ešte pri nakladaní do auta. Vďakabohu sme nezabudli ani virtuálnu pokladňu či tlačiareň a vyrazili sme. Čakali sme, že na mieste budeme prvé, ale kamaráti z PART-u nas predbehli. No dobre. Aspoň sme nevyzerali tak nedočkavo.
Nebolo ešte ani desať hodín, kávu sme nestihli, ale za to sa na nás vrhli prví zákazníci a my sme zistili, aký úžasný pocit to je, keď sa naše veci páčia!
Raňajkovali sme nenormálne dobré cookiesky z Chlieb náš a kávu nám priniesli kamaráti. Vďaka za vás.


 


Ďakujeme vám všetkým za kávu, limonádu, milé slová, záujem, pokec a najmä za nákup a podporu. Večer nás teda nohy riadne boleli, ale tá energia bola neskutočná.

Markety sme síce zažili mnohé, aj trojdňové, ale zažiť to prvý krát z druhej strany ako predajca bolo niečo úplne nové - a bol to parádny pocit.
Ak ste nová značka a rozmýšľate, ako sa posunúť, či viac predávať, nebojte sa ísť do niečoho nového, nemáte čo stratiť.

Ďakujeme Nádvoriu a Zuzke Fajte, našim mužom a deckám a najmä každému z vás, kto teraz pobehujete s farebným ruksakom (zostal nam jeden jediný!), ľadvinkou alebo jeho krpci práve čerešňami špinia niektoré z našich tričiek :)

Zuzana a Lucia